Zmarszczki mimiczne

Korekcję i wygładzenie zmarszczek mimicznych uzyskuje się przez zastosowanie toksyny botulinowej A. Jest to neurotoksyna wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Działanie polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Ponowne działanie mięśnia polega na wytworzeniu nowych zakończeń, na co mięsień potrzebuje od kilku tygodni do kliku miesięcy.

Podanie toksyny w mięśnie mimiczne twarzy powoduje unieruchomienie mięśnia, a następnie wygładzenie skóry znajdującej się nad porażonym mięśniem.

Miejsca najczęstszych ostrzykiwań to:

-zmarszczki podłużne czoła

-zmarszczki poprzeczne między brwiami (lwia zmarszczka)

-zmarszczki wokół oczu.

Zabiegi można powtarzać do 3-4 miesiące.

Preparaty: Azzalure, Bocuture

Nadpotliwość

Toksyne botlinową stosuje się w leczeniu nadpotliwości. Jest to stan nieadekwatnego, nadmiernego wydzielania potu. Najczęstsze miejsca wykonywania zabiegu to czoło, dłonie i pachy. Zabieg polega na płytkim poddawaniu niewielkiej ilości preparatu co 1,5 cm w daną okolicę. Pierwsze efekty pojawiają się po ok 3 dniach, utrzymują się ok 4-5 miesięcy.

Preapraty: Azzalure, Bocuture

Wypełniacze

Najczęstszym wypełniaczem stosowanym w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. Jest to glikozaminoglikan, który wiąże wodę w skórze właściwej. Odpowiednio nawilżona, młoda skóra wygląda gładko. Ubytek wody oraz ilości kwasu hialuronowego związane z wiekiem, powoduje powstawanie zmarszczek oraz fałdów.

Wypełnienie tych miejscu powoduje ponowne uzyskanie młodego i świeżego wyglądu. Po podaniu preparatu uzyskuje się natychmiastowy efekt. Kwas hialuronowy stopniowo wchłania się, efekty utrzymują się w skórze od 6 do 12 miesięcy. Zabiegi można powtarzać do momentu uzyskania zadowalające efektu.

Preparaty: Restylane, Radiesse, Teosyal

Rewitalizacja skóry

Wiek, stres, zmiany hormonalne, słońce – to czynniki wpływające na to, jak wygląda nasza skóra. Dochodzi do pojawiania się zmarszczek, pogłębienia już obecnych zmarszczek, utraty wiotkości i napięcia skóry. Skóra ciemnieje, nie odbija światła. Twarz jest smutna i zmęczona. Nowa i unikatowa technika wypełnienia i mezoterapii, polega na działaniu od wewnątrz, poprzez delikatne i naturalne działanie wewnątrz skóry nadaje gładki i wypoczęty wygląd na zewnątrz.

Podanie kwasu hialuronowego tuz pod powierzchnię skóry przywraca równowagę wodną, poprawia strukturę, jędrność oraz elastyczność, nadając jej nowy blask. Preparty mogą być stosowane do poprawy jakości skóry nie tylko twarzy, ale również dłoni, szyi, ust, dekoltu. Doskonałe efekty uzyskuje się w miejscach z bliznami potrądzikowymi.

Początkowo zaleca się wykonie 3 zabiegów co miesiąc, następnie zabiegi przypominające co 3-6 miesięcy, okazjonalnie – po dłuższej ekspozycji na słońce. Efekty pojawiają się stopniowo i w subtelny sposób, po kilku tygodniach.

Preparaty: Skinboosters Vital i Vital Light / Redensity I

Okolica oka

Skóra w okolicy oka jest bardzo delikatna i wymagajaca. Tu właśnie oczy, w pierwszej kolejności, zdradzają ogólną kondycję i wiek. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu, z czasem efekt widoczny jest na całym konturze oka. W rezultacie oczy są smutne i zmęczone, twarz wygląda na kolka tak starzej. Przyczyn powstawania cieni pod oczami jest wiele: zmęczenie, słaba mikrocyrkulacja, niezdrowy tryb życia, występowanie rodzinne.

Teosyal PureSense Redenisty II Okolica Oka – to żel do iniekcji oparty na kwasie hialuronowym, specjalnie zaprojektowany do delikatnej okolicy oka. Kwas hialuronowy naturalnie obecny w skórze nawilża, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Ten unikatowy produkt został stworzony przy zastosowaniu wiedzy, umiejętności i badań prowadzonych w departamencie rozwoju Laboratorium TEOXANE.

Produkt nie jest wskazany do przebarwień pigmentacyjnych oraz dla osób z dużymi workami pod oczami – te wymagają korekcji chirurgicznej.

Efekt jest widoczny od razu, utrzymuje się do 12 miesięcy.

Preparat: Redenisity II

Lipoliza

Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego.

W latach ‘90 w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek Lipostabil – dużo wcześniej wykorzystywany w medycynie ogólnej) w zabiegach estetycznych, redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki i usuwania żółtych kępek i tłuszczaków (prof. S. Maggiori – Włochy).

Z badań rozpoczętych w 2002 roku, prowadzonych przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – Intralipoterapii i preparatu – Aqualyx.

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:

– bezbolesny i bardziej skuteczny

– nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)

– szybszy – mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów

Preparat: Aqulix 

Nici liftingujące

Nowy, skuteczny i bezpieczny zabieg korygujący zwietrzenie skóry, redukujący oznaki starzenia. Nici liftingujące to bio-wchłanialne nici ze stożkami, które zakotwiczając się pod skórą wytwarzają napięcie i podnoszą zwiotczałą skórę.

Poprawiają wygląd skóry policzków, linii żuchwy, szyi. Zabieg jest szybki, komfortowy i natychmiast widoczne są efekty. Wygląd skóry poprawia się z każdym tygodniem. Efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Używanie nici Silhouette Soft można łączyć z innymi zabiegami typu toksyna botulinowa oraz wypełniacze – kwas hialuronowy.

Nici Silhouette Soft są wykonane z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego. Ulegają całkowitemu wchłonięciu.

Produkowane są w Michigan, USA w oparciu o 6 letnie doświadczenie w produkcji nici do liftingu. Nici Silhouette Soft posiadają akceptację FDA.  

Osocze bogatopłytkowe

(ang. Platelet-rich plasma, w skrócie PRP) – preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwiobwodowej pobranej od człowieka lub zwierzęcia i który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi.

Zawiera ono liczne czynniki wzrostu (trzy izomery PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF). Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę.

 

Zabiegi z użyciem osocza PRP stymulują procesy regeneracyjne, są stosowane w terapii regeneracyjnej dostawowej oraz dościęgnowej, jak również w przyśpieszeniu procesów gojenia ran. Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w kosmetologii i zabiegach upiększających twarz.

Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

Osocze pobudza proces regeneracji tkanek przez pobudzenie fibroblastów do lrodukcji nowego kolagenu, wspomaga proces nowotworzenia naczyń krwionośnych, aktyuwje komórki macierzyste.

Zastosowanie osocza PRP są polecane w przeciwdziałaniu starzenia się, gdy skóra jest poszerzarza i zmęczona, słabo napięta, pobudzenia regeneracji skóry, poprawy wygłądu skóry potrądzikowej.

W celu osągnięcia pelnego sukcesu terapeutycznego, należy wykonać kilka zabiegów, co 6-8 tygodni.

Wskazania w medycynie estetycznej: poprawa wyglądu skóry policzków, fałdów nosowo-wargowych, okolic oczu (kurze łapki, cienie), powiek, czoła, okolic ust, brody, szyi, dekoltu, dłoni, wypełnianie blizn po trądziku, łysienie typu męskiego.

Widoczne efekty to wygładzenie zmarszczek i fałdów, poprawa elastyczności i napięcia skóry, zagęszszenie skóry, rewitalizacja i wygładzenie skóry, rozjaśnienie, przyspieszenie procesów gojenia po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazanie: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, choroby autoagresywne oraz choroby krwi, aktywne leczenie przeciwkrzepliwe.

Zabiegi z zastosowanie osocza PRP są bardzo bezpieczne, jako że stosuje się preparaty pochodzące z własnej krwi, nie obserwuje się żadnych alerii ani nietolerancji.

Linerase Skin Regeneration

Heterologiczny kolagen typu I. Linerase jest wyrobem medycznym klasy III. Koagen stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do tworzenia kolagenu typu III, włókien endogennego kolagenu, jako nowego uzupełnienia zwiotczałej tkanki. Zalecaną techniką apkikacji preparatu Linerase jest śródskórna injekcja za pomocą igły. Preparat Linerase chrakteryzuje się wyjątkową łatwością injekcji, gdyż posiada formę płynną, a nie żelową. Zabieg preparatem Linerase może być wykonywany tylko przez lekarza.

Wskazania:

– regeneracjai odbudowaubytków skórnych,

– leczenie blizn,

– redukcja zmarszczek i wiotkości skóry,

– poprawienie elastyczności i sprężystości skóry twarzy oraz całego ciała.

Po wykonaniu zabiegu może pojwić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie lub tkliwość. Reakcje te mogą się utrzymywać do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie. Linerase jest biokompatynilnym, biodegradowalnym i nieimmunogennym biomateriałem o wysoki. Profilu bezpieczeństwa i skuteczności.

Zalecane są 4 zabiegi w 2 tygodniowych odstępach.

© Dr Chlebińska

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close